,,Kim będę, gdy dorosnę?”- Wiewióreczki poznają zawody.

🦷🔍👧👦🥼🍎🍐🥦🪥🥕
,,Kim będę, gdy dorosnę?”-poznajemy zawody.
W ramach realizacji własnego programu dotyczącego preorientacji zawodowej, dzieci z grupy ,,Wiewióreczki” w ostatnim czasie poznawały specyfikę zawodu dentysty.
05.03.2024r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dentysty ‚Wiewióreczki” wybrały się do gabinetu stomatologicznego- Lubczyk Dent Gabinet Stomatologiczny, w którym na co dzień pracuje Pani doktor Beata Strzelec.
Dzięki zaproszeniu Pani Beaty🫶, przedszkolaki miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy w zawodzie dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również, jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Celem wizyty było również przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych.
Pani Beata przeprowadziła pogadankę na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe, wiedzą jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Pani doktor z niezwykłą serdecznością skontrolowała zęby naszych odważnych ”Wiewióreczek”.
Na koniec wizyty dzieci wzięły udział w QUIZIE, podczas którego wykazały się dużą wiedzą z zakresu stomatologii. W nagrodę dzieci otrzymały prezenty od gościa specjalnego- Pana Ząbka.😁
W czasie zajęć dydaktycznych w przedszkolu, przedszkolaki uczestniczyły w zabawach dotyczących prawidłowego szczotkowania zębów. Miały okazję wypróbować techniki szczotkowania na modelach zębów. Następnie, był czas na kreatywną zabawę plastyczną ,,Kolorowe plomby”. Dzieci otrzymały szablony zębów do ozdobienia kolorowymi, plastelinowymi plombami, co miało na celu nie tylko rozwijanie zdolności manualnych, ale także uczulać na estetykę zdrowych zębów. Wykonaliśmy gazetkę przypominającą o nawykach dbania o zdrowe zęby, takich jak regularne szczotkowanie, nitkowanie, ograniczenie spożycia słodyczy oraz wizyty kontrolne u dentysty. Podczas zabawy ”Nakarm zęby”, dzieci kolejno wybierały i karmiły ”zdrowy ząb”, zdrowymi produktami takimi jak; owoce i warzywa, podkreślając, że są one korzystne dla zębów, a następnie ”chory ząb”, niezdrowymi produktami tj. słodyczami i napojami gazowanymi, wykazując się przy tym wiedzą, że mogą one doprowadzić do próchnicy i innych problemów z zębami.
Zajęcia o poznawaniu zawodu dentysty wzbudziły zainteresowanie dzieci i pomogły im zrozumieć, jak ważna jest dbałość o zdrowie jamy ustnej.
Pani Beacie, jeszcze raz ogromnie dziękujemy za edukacyjną przygodę dentystyczną. 🥰💙