🐿😊Kosmiczny świat pełen przygód!

🐿😊Kosmiczny świat pełen przygód!
🌞🌙🌎🪐💫⭐️☄️🚀🛸
W ostatnim tygodniu „Wiewióreczki” odbyły niesamowitą podróż po kosmosie, gdzie mogły odkrywać tajemnice wszechświata w sposób pełen zabawy i nauki. Nasza strefa kosmiczna oferowała wiele ekscytujących zabaw, które rozwijały wyobraźnię i kreatywność dzieci.
Na początku, dzieci mogły wskoczyć do „rakiety kosmicznej”, gdzie czekał na nich symulator lotu w kosmos. Wyobraźnia stała się tutaj rzeczywistością, gdy dzieci przejęły kontrolę nad rakietą i eksplorowały różne planety i gwiazdy.
W naszym „centrum dowodzenia” dzieci mogły być astronomami, konstruować własne rakiety i statki kosmiczne oraz badać gwiazdy. ,,Wiewióreczki” nauczyły się piosenki o planetach oraz wzięły udział w ”Biegu po orbitach” w mini Układzie Słonecznym.
Nie zabrakło także aktywności plastycznych, podczas których dzieci mogły stworzyć swoje własne rakiety, gwiezdne konstelacje czy obce istoty z gliny polimerowej. Był to świetny sposób na rozwijanie zdolności manualnych oraz wyobraźni.
Przygotowaliśmy również własny kosmos w słoiku. Było to fantastyczne doświadczenie, które pozwoliło odkrywać tajemnice kosmosu w sposób twórczy.
Wykorzystując technologię informacyjno- komunikacyjną, dzieci mogły obejrzeć animacje o tematyce kosmicznej, co nie tylko zapewniło im rozrywkę, ale także poszerzyło ich wiedzę na temat wszechświata.
Całe doświadczenie kosmicznych zabaw, było nie tylko zabawne, ale również edukacyjne, inspirując dzieci do odkrywania nieznanych obszarów kosmosu i rozwijania swojej pasji do nauki.