„Wiewióreczki” poznają zawody :)

🐿️🌲🌳🪵🦊🐗🐇🦌🦔🐾
,,Kim będę, gdy dorosnę?”-poznajemy zawody.
W ostatnim czasie dzieci z grupy ,,Wiewióreczki” w ramach realizacji własnego programu dotyczącego preorientacji zawodowej, miały okazję po raz kolejny wziąć udział w inspirujących zajęciach edukacyjnych, które przeprowadzili Pan Grzegorz Listopad i Pan Grzegorz Sosnowski z Nadleśnictwo Okonek, Lasy Państwowe. ☺️
Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o pracy i obowiązkach leśnika. Wiedza, pasja i zaangażowanie naszych gości sprawiły, że dzieci miały niezapomniane doświadczenia związane z naturą i leśnym ekosystemem.
Przedszkolaki dowiedziały się o znaczeniu lasu dla naszej planety oraz niebezpieczeństwach, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Utrwaliły również nazwy zwierząt zamieszkujących lasy, rodzaje oraz nazwy drzew i ich owoców.
,,Wiewióreczki” rozpoznawały tropy zwierząt i tworzyły własne obrazy o tematyce leśnej za pomocą pieczęci edukacyjnych.
Zajęcia nie tylko poszerzyły horyzonty najmłodszych, ale także zaszczepiły w nich miłość do przyrody.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, wszystkie prezenty i słodką niespodziankę 💚🐿️
Pamiętajmy, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.