,,Wiewióreczki” poznają zawody

🧑‍⚕️🥼🩺💉💊🩹📋
,,Kim będę, gdy dorosnę?”-poznajemy zawody.
W ramach realizacji własnego programu dotyczącego preorientacji zawodowej, dzieci z grupy ,,Wiewióreczki” w minionym tygodniu gościły wyjątkowe osoby.
Naszą grupę odwiedziły Pani Grażyna Kuszmar oraz Pani Beata Galińska, które na co dzień wykonują zawód pielęgniarki w Szpital Szczecinek. Obie Panie z wielkim zaangażowaniem przeprowadziły dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia na temat zdrowia i higieny. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki. Troskliwość, cierpliwość i zaangażowanie naszych gości sprawiły, że wizyta była nie tylko edukacyjna, ale również przyjemna. Dzieci mogły pokonać lęk przed drobnymi zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Panie pielęgniarki przypomniały dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, oraz jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw. Przypomniały również o konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny i zdrowego stylu życia. Dzieci, udzielając odpowiedzi na pytania gości, wykazały się dużą wiedzą. Największą atrakcją dla przedszkolaków okazała się prezentacja rekwizytów potrzebnych do codziennej pracy pielęgniarki. Dzieci poznały różne akcesoria, takie jak: bandaże, plasterki, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, stetoskop itp. Dzieci były zachwycone opowieściami i demonstracjami, co z pewnością pomogło im zrozumieć, jak dbać o swoje zdrowie.
Każde dziecko otrzymało, medyczne akcesoria, naklejki- ,,Dzielny Pacjent” oraz witaminową niespodziankę 😊 Tego dnia każdy chciał być pielęgniarką/lekarzem, a zabawa tematyczna ,,Wizyta w przychodni” trwała do końca dnia. 😄
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wizytę i poświęcony czas.
Dziękujemy za Waszą pracę, za to, że jesteście zawsze gotowe pomóc i dzielić się swoją wiedzą. ❤️🥰