,,Z darami natury świat nie jest ponury”- ekologiczny projekt edukacyjny 2022/2023

,,Z darami natury świat nie jest ponury”- ekologiczny projekt edukacyjny😻👧👦🌱🌿🍃🍂🍁🪨🌼🌞🌧
W tym roku nasze 3-latki z grupy ,,Kotki Czyścioszki” przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ Z darami natury świat nie jest ponury”. Projekt realizowany był od września 2022 roku do maja 2023 roku. Głównym celem ekologiczno- plastycznego projektu było kształtowanie postaw proekologicznych i pobudzanie kreatywności dzieci.
Wykonywanie poszczególnych zadań sprawiało dzieciom wiele radości. Był to czas kiedy dzieci mogły bezpośrednio obcować z naturą, poznawać rzeczywistość przyrodniczą poprzez obserwacje, eksperymentowanie i odkrywanie. Dzięki różnorodności zadań dzieci miały możliwość rozwijania twórczego i kreatywnego myślenia oraz realizowania indywidualnej i zbiorowej ekspresji twórczej.
Lista wykonanych zadań wynikających z regulaminu projektu;
– „Z kamyka zabawka dla smyka”- zabawy z użyciem kamieni
– „Drewnianki-kodowanki”- zabawa w kodowanie z użyciem naturalnych materiałów przyrodniczych
– „Lecą na głowę liście kolorowe”- zabawy z liśćmi
– „Błotna kuchnia”- zabawy z błotem
– „Rzeźba z natury”- wykonanie dowolnej rzeźby z materiałów naturalnych
– „Zaczarowany ogród”- sadzimy rośliny w ogrodzie
– „Patykiem pisane”- wykorzystanie patyków w nauce liter
– „Malowanki-szmacianki”- pędzel ze szmatki.
– „Boso przez świat”- dowolna interpretacja tematu
– „Papierowe wydzieranki”- tworzymy kreatywne prace plastyczne ze skrawków papieru
– „Leśne ludki”- nauczanie outdoorowe