🦊🐿🦔🌿🌳👍
W tym roku nasze przedszkole dołączyło do grona ,,Kubusiowych Przyjaciół Natury”. 😊
Wszystko dzięki Ogólnopolskiemu Programowi Edukacji Ekologicznej, który został zrealizowany w naszej placówce. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Ogólnopolski Program Edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, to propagowanie wiedzy na temat dbania o zwierzęta i rośliny. W czasie realizowania zajęć o tematyce ekologicznej dzieci otrzymały odznaki eko-empatii do zwierząt, zapoznały się z zasadami panującymi w lesie, dowiedziały się jak prawidłowo dbać o rośliny.
Nasi Kubusiowi Przyjaciele Natury mieli okazję obejrzeć film edukacyjny o tym jakie zwierzęta mieszkają w lesie, nauczyły sie znaczenia pojęcia „las” oraz dowiedziały się jak dbać o przyrodę. Program zainicjował w dzieciach miłość do przyrody i zwierząt. Program ukształtował wrażliwość dzieci na dobro natury. Realizowany był w trzech grupach ,,Kotki Czyścioszki”, ,,Jagódki” i ,,Wiewióreczki”.
Kinga Olejarz