„Kolorowe Kredki” czyli- Wielki Kredkowy Recykling

👧👦🖍🖍🖍♻️💚
Nasze przedszkole otrzymało tytuł ”AKTYWNEGO ZBIERACZA KREDEK” 😊🥰
W ostatnim czasie włączyliśmy się w ekologiczno-charytatywną akcję „Kolorowe Kredki” czyli- Wielki Kredkowy Recykling. W naszym kąciku ekologicznym pojawił się ”Kreduś”, który czekał na kredki. Wszystkie grupy przekazały na akcję swoje używane, ale zadbane kredki. Zostały one zatemperowane, posegregowane i zapakowane przez dzieci z grupy ”Sówki”, a następnie wysłane do Organizatora zbiórki.
Część zebranych kredek zostanie przetworzona na nowe i w piórnikach, uszytych przez wolontariuszy przekazane zostaną na oddziały szpitalne dla dzieci. Pozostałe kredki zostaną zamienione w piękną biżuterię, która zostanie wystawiona na licytacje lub sprzedana na kiermaszach, a pozyskane pieniądze wesprą akcje charytatywne.