ZAKOŃCZENIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO ,,ANIOŁKOWE GRANIE”

W naszym przedszkolu zakończono realizację Projektu Edukacyjnego ,,Aniołkowe Granie”.

Aniołkowe Granie” to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, który powstał w 2004 roku z inicjatywy dyrektorów 2 wrocławskich przedszkoli. Od 2017 roku projekt realizowany jest także poza granicami Wrocławia. Jego celem jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, rodziców i placówek edukacyjnych.

• Realizację projektu rozpoczęto od nawiązania współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku. Po rozmowie z Panią Małgorzatą Kubiak- Horniatko- dyrektor PCPR w Szczecinku, uzyskano informacje na temat rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie naszego powiatu. Po konsultacjach wybrano jedną z rodzin, dla której przeprowadzono zbiórkę charytatywną w naszym przedszkolu.
    Kochani! Po raz kolejny pokazaliście, że macie ogromne serca! Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej zbiórki, za bezinteresowną chęć niesienia pomocy. To dzięki Wam na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Wspólnie spełniliśmy marzenia 4 dzieci. Oj co to była za radość. Nie da się tego opisać słowami.
  • Kolejnym krokiem, który wykonano w ramach projektu było przeprowadzenie wywiadu z Panią Małgorzatą- dyrektor PCPR w Szczecinku. Pani Małgorzata dostarczyła wielu informacji na temat pieczy zastępczej organizowanej na terenie naszego powiatu, a kwestionariusz wywiadu stał się narzędziem badawczym, na podstawie którego została napisana praca – ,,Funkcjonowanie rodzin zastępczych- Studium przypadku na przykładzie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku”.
    Niniejsza praca umieszczona została na naszej stronie internetowej w aktualnościach oraz w zakładce ”Kącik dla rodziców”, który pojawił się na stronie i serdecznie zachęcamy do śledzenia zamieszczanych w nim informacji.

• Efektem finalnym był koncert ,,Aniołkowe Granie”, który odbył się w naszym przedszkolu tuż przed Wigilią. Był to miły dla oka i ucha akcent kończący realizację projektu. Pamiątkowa płyta z nagraniem koncertu przekazana została rodzinie zastępczej, która trafiła pod nasze skrzydła podczas realizacji projektu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym ANIOŁOM, które wspierały nas podczas realizowania podjętych działań.

Ogromne- DZIĘKUJĘMY! KIERUJEMY DO:

• Rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola,
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku,
  • Pani Małgorzata Kubiak- Horniatko,
  • Stowarzyszenie ,,Inicjatywy Muzyczne”,
  • Papirus Plus-Paweł Spasibionek
  • Pani Nadia Lewczuk
  • Całej drużynie projektu @AniołkoweGranie za możliwość udziału w tym projekcie

Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi…”

Załącznik:

–>  Funkcjonowanie rodzin zastępczych – Studium przypadku na przykładzie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku. -autor K. Wojciechowicz