Kosmiczny tydzień u Sówek

with Brak komentarzy
W ostatnim czasie dzieci z grupy – ”Sówki” podczas zabaw i zajęć odkrywały tajemnice kosmosu. Obserwowały planety układu słonecznego- nazywały je, określały ich kształt i kolor. Rozmawiały o tym, jak planety obracają się wokół Słońca, a podczas zabaw naśladowały ruch planet po orbitach.
Dzięki wykorzystaniu tablicy interaktywnej, podczas zabawy tematycznej ,,Odkrywcy kosmosu”, oglądając gwiazdozbiory oraz zdjęcia z teleskopu w aplikacji Google Sky przedszkolaki mogły poszerzyć swoją wiedzę o wybranych planetach i gwiazdach.
Podczas zajęć plastycznych dzieci wydzierały z papieru planety tworząc własny Układ Słoneczny.
Mając na celu wydłużanie fazy wydechowej oraz wzmocnienie mięśni biorących udział w oddychaniu braliśmy udział w zabawie ,,Gwiazdki”. Naszym zadaniem było poprowadzenie gwiazdki za pomocą słomki od startu do mety, utrzymując przy tym właściwy tor oddechowy.
Za pomocą techniki plastycznej jaką jest wydrapywanka, dzieci na samodzielnie przygotowanym dzień wcześniej podkładzie z kredek olejnych oraz farby, za pomocą wykałaczek wydrapywały rozmaite gwiazdozbiory.
Tydzień zakończyliśmy kosmiczną sesją zdjęciową 😉
Kosmiczny tydzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci tematyką kosmosu oraz poznanie pojęć z nim związanych.

Zostaw Komentarz