Ogólnopolska Kampania BohaterON

🇵🇱🤍❤️
BohaterON to Ogólnopolska Kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, promocję patriotycznych postaw oraz historii Polski XX wieku . Celem projektu jest edukowanie młodych pokoleń, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej.
W ostatnim czasie w ramach projektu, Pani Dyrektor przeprowadziła w starszych grupach zajęcia edukacyjne o tematyce historycznej. Dzieci obejrzały spektakl teatru lalek- Pracownia Za Piecem pt.: „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, którego celem było wprowadzenie najmłodszych w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich. Spektakl „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” to próba zaznajomienia młodego widza z historią Polski. Teatralna forma w przystępny sposób edukuje i tłumaczy czym jest współczesny patriotyzm oraz pamięć o Tych, którzy walczyli o wolną Polskę.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o bohaterach Powstania Warszawskiego i Ich odwadze. Poznały symbol Powstania Warszawskiego oraz układały flagę Polski wraz z poznanym symbolem.
Zwieńczeniem projektu było wykonanie przez dzieci kartek z życzeniami, które zostały wysłane do Powstańców, na znak pamięci o naszych Bohaterach. 🤍❤️