”Dzień Dyni” u ”Sówek” 🎃😉

Zgodnie z grupową tradycją, w ostatni piątek października (29.10.2021) w grupie ”Sówki” odbył się ”Dzień Dyni”. 🎃😉 W tym roku jako ”Sówki” – mądre główki, zdecydowaliśmy się na ”dyniowe łamigłówki”. 😀 Tego dnia nasza sala zamieniła się w DYNIOWY ESCAPE-ROOM 🙃. Sówki, aby dotrzeć do skrzyni skarbów musiały rozwiązać zadania, które czekały na kolejnych stacjach dyniowych. Dzieci wykazały się niezwykłym sprytem i z każdym zadaniem poradziły sobie wyśmienicie.
Rano, po przyjściu do przedszkola każdy przygotował swój własny lampion dyniowy. Dzieci za pomocą gąbeczek i farby malowały słoiczki, przyklejały papierowe oczy i buźki, a następnie, każdy włożył do środka słoiczka świeczkę (oczywiście taką, która działa na baterie) 😊.
Nie obyło się również bez dyniowych zabawi tańców. Każdy wziął również udział w dyniowej sesji fotograficznej.
Tego dnia czekały na nas dyniowe smakołyki, owocowe szaszłyki, ekologiczna uczta- każdy mógł wybrać to co w tym dniu zje na śniadanie, a wszystkie produkty pochodziły z naszej grupowej, ekologicznej spiżarni. W tym dniu Panie Kucharki przygotowały dla nas pyszną dyniową zupę.
Dzieci odebrały w tym dniu swoje nagrody i dyplomy za udział w konkursie ”Dyniowe Cudaki”. Wszystkie przygotowane dynie były – CUDNE! Serdeczne podziękowania kieruję do Rodziców za pracę z dziećmi podczas tworzenia Dyniowych Cudaków i zaangażowanie w życie naszej grupy. 🧡
To był niezwykły dzień, a reakcja dzieci po wejściu do sali- ,,Ejj, to mi się śni?!… To musi być sen…! zostanie ze mną na długo 🙂 🧡