”Sówki” na wycieczce w Juchowo Farm

with Brak komentarzy
🚌🐱🐮🐷🐃🐄🐏🐑🌿☘️☀️🥛🍞🌾🌻🥖
06.10.2021r. grupa ”Sówki” wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa biodynamicznego Juchowo Farm . Rolnictwo biodynamiczne w Juchowie funkcjonuje w obiegu zamkniętym – krowy otrzymują paszę wytwarzaną w gospodarstwie, z obornika wytwarzanego na terenie gospodarstwa produkowany jest kompost, który następnie trafia na pola. Wszystkie produkty na terenie gospodarstwa są ekologiczne.
Po przyjeździe zostaliśmy przywitani przez Panią Danusię, która zaopiekowała się nami podczas całego pobytu w gospodarstwie. Na początku wybraliśmy się na spacer po gospodarstwie, zrywaliśmy trawę i koniczynę, aby nakarmić zwierzęta. Były bardzo głodne ,żadnemu dziecku nie odmówiły smakołyków 😁
Rozmawialiśmy ze zwierzętami w ich języku 😉 ,stosując onomatopeje- wyrazy dźwiękonaśladowcze i ćwicząc nasz aparat mowy. Zwierzęta bardzo chętnie nam odpowiadały 😆
Gdy wszystkie zwierzęta były już nakarmione, wróciliśmy ze spaceru i dokładnie umyliśmy ręce.
Następnie rozpoczęliśmy warsztaty ,,Od ziarenka do bochenka”. Dzieci poznały różne gatunki zbóż i produktów zbożowych. Kiedy nasze ciasto wyrabiało się w ”magicznej maszynie”, my tańcowaliśmy i śpiewaliśmy 🙂 Po tańcach przyszedł czas na ugniatanie ciasta i formowanie bułeczek. Każdy przygotował swoją drożdżową bułkę, która trafiła do pieca, a my udaliśmy się na drugie śniadanie. Od gospodarzy dostaliśmy świeże mleko, ojj… co to był za smak 😋
Kiedy na sali poczuliśmy zapach drożdży z cynamonem, wiedzieliśmy już, że nasze bułki są gotowe. Zapakowane, ciepłe bułki zabraliśmy ze sobą do przedszkola. I to był koniec naszej wycieczki. Dzieci wróciły do przedszkola opowiadając po drodze o swoich przeżyciach w czasie wycieczki. To była wspaniała przygoda ! 😊🚌

Zostaw Komentarz