MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W GRUPIE ”SÓWKI” 🦉😊🔴🟢🟡🟠🟣🔵🖌🎨

with Brak komentarzy
Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września – jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Motywem przewodnim jest kropka.
Grupa ”Sówki” również świętowała Międzynarodowy Dzień Kropki.
Dzień zaczął się od ”kropkowego” deszczu😉. Następnie oglądaliśmy bajkę o tym, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia Vashti uświadomiła dzieciom, że nawet zwykła kropka może być dziełem sztuki, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności- TALENTY. Po obejrzeniu bajki, sześciolatki bardzo chętnie opowiadały o swoich talentach i umiejętnościach. Dowiedzieliśmy się o sobie nawzajem zaskakujących rzeczy 🙃
Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką. Dzieci łączyły kropki i tworzyły z nich rysunki, układały kropki od najmniejszej do największej, przenosiły puszyste kropki za pomocą specjalnej pęsety, ćwicząc przy tym koordynacje wzrokowo ruchową, mięśnie dłoni i precyzję chwytu . Przedszkolaki tworzyły swoje dzieło sztuki, zaczynając od niepozornej kropki oraz wyklejały ”kropkowy” rysunek plasteliną. Na koniec dnia dzieci otrzymały dyplomy za aktywny udział w zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, a cała grupa otrzymała certyfikat za włączenie się do świętowania kreatywności na całym świecie, podpisany przez samego Petera H. Reynoldsa – autora książki- ”The Dot” , która była motywem przewodnim tego dnia. 🥰
”Make Your Mark…
And See Where It Takes You!”

Zostaw Komentarz