,,Przedszkolak bezpieczny w sieci”

Dnia 09.02.2021r. dzieci w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, realizując pierwsze zadanie konkursu ,,Przedszkolak bezpieczny w Sieci” poznały podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Głównym celem zajęć było propagowanie bezpiecznego korzystania z Sieci. Dzieci poznały ”Drużynę Sieciaków”, która potrafi sprawnie i bezpiecznie korzystać z sieci oraz walczy z ”Sieciuchami”, które zagrażają bezpieczeństwu internautów.
Poprzez zabawę dydaktyczną ,,Zgodnie z netykietą” omówione zostały podstawowe zasady właściwego zachowania w internecie oraz stworzona tablica z wykazem właściwych zachowań w sieci.
Zorganizowana została gra z wykorzystaniem maty do kodowania ,,Uważaj na nieznajomego”- rozwijająca umiejętność dekodowania informacji oraz niosąca naukę zasady ograniczonego zaufania do osób, na które trafia się w sieci. Poprzez zabawę ,,W sieci” – z wykorzystaniem włóczki, wyjaśniono dzieciom działanie sieci internetowej.
Przedszkolaki wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego, a w ramach zadania plastycznego pokolorowały obrazki przedstawiające głównego bohatera dnia – ”NECIA”.
W trosce o dobro dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE! CHROŃ DZIECKO W SIECI!