Realizacja Ogólnopolskiego Projektu ”Tydzień Bajek Polskich” w grupie ”Tygryski”

W listopadzie dzieci z grupy ”Tygryski” realizowały Ogólnopolski Projekt ” Tydzień Bajek Polskich”. Podczas trwania projektu, dzieci codziennie poznawały kultowe postacie z polskich dobranocek, które jeszcze nie tak dawno oglądali rodzice i dziadkowie przedszkolaków. Tydzień bajek rozpoczęliśmy od „Reksia”, dzieci utrwalały nazwy instrumentów muzycznych, rozpoznawały ich brzmienie oraz komponowały własny utwór muzyczny. Rozwijając umiejętności kodowania, tworzyliśmy budę dla Reksia. Przygotowaliśmy również przestrzenną budę, do której w magiczny sposób zmieścił się każdy z nas 😉
W kolejnym dniu omawialiśmy przygody „Bolka i Lolka”, ile przy tym było śmiechu 😀 W tym dniu wraz z bohaterami bajki utrwalaliśmy czynności higieniczne, rozwijaliśmy logiczne myślenie, poprzez układanie historyjki obrazkowej we właściwej kolejności. Nasze przedszkole odwiedziła również ”Tola” 🙂 , która opowiadała nam przygody Bolka i Lolka i pomagała wymyślać sposoby radzenia sobie z nudą . Na jeden dzień nasza sala zamieniła się w pole namiotowe, Uwierzycie?!
W środę poznaliśmy Misia Kudłatka, z którym
utrwalaliśmy nazwy mieszkańców parku oraz ich zwyczaje. Omówiliśmy również zasad właściwego zachowania podczas wycieczki po parku. Przy pomocy kolorowej bibuły i szarego papieru stworzyliśmy Misia Kudłatka w rozmiarze XXL, który towarzyszył nam w zabawach przez cały dzień.
Czwartek poświęcony był przygodom ,,Koziołka Matołka”. Podczas zabawy z ozobotem pomogliśmy mu dotrzeć z naszego przedszkola prosto do Pacanowa. 😉
W piątek poznaliśmy postać Smoka Wawelskiego i Kucharza Bartoliniego, był to dzień kończący przygodę z polskimi bajkami, dlatego wykonaliśmy LAPBOOK, w którym utrwaliliśmy zdobyte w ciągu całego tygodnia wiadomości . Efektem finalnym było napisanie listu do wybranego przez nas bohatera tygodnia.
Ten tydzień minął bardzo szybko, a bohaterowie bajek
wywołali mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieci. 🙂