Październik w grupie ”Tygryski”

with Brak komentarzy

Loading Images

Kolejny miesiąc za nami. Październik był niezwykle kolorowy. Podczas zajęć rozmawialiśmy o różnych darach jesieni , a do ich rozpoznawania używaliśmy naszych bezcennych zmysłów – dotyku, węchu i smaku. Dary jesieni towarzyszyły nam wszędzie – w zajęciach plastycznych, matematycznych, a nawet gimnastycznych. Na zajęciach poznawaliśmy nazwy grzybów, rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa podczas wycieczki do lasu i każdy z nas wie, że muchomora omijamy z daleka. Przy pomocy ziemniaka i pietruszki ”Tygryski” tworzyły piękne grzybki. Nasi mali artyści stworzyli piękne jesienne obrazy, malując na folii. Realizując moduły Ogólnopolskiego Programu ”Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” rozmawialiśmy o tym jak dbać o nasze zdrowie, robiliśmy eksperyment dotyczący konieczności mycia rąk oraz stworzyliśmy tymczasowy kącik zdrowia. Rozmawialiśmy również o emocjach, kształtowaliśmy umiejętność rozpoznawania emocji oraz zdolność radzenia sobie z nimi. Właśnie w tym celu powstało ”Tygryskowe pudło emocji”. Obchodziliśmy również ”Dzień Poczty Polskiej” utrwalając informacje dotyczące zawodu listonosza i jego obowiązków. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Stworzyliśmy kącik pocztowy, który cieszył się dużym powodzeniem. Podczas zabawy, dzieci mogły same wczuć się w rolę urzędnika pocztowego oraz listonosza. Oczywiście w październiku nie mogło zabraknąć w naszej grupie ”Dnia Dyni”. W piątek już od rana w naszej sali królowała dynia. Po przekroczeniu progu naszej sali na dzieci czekały dyniowe zagadki, dyniowy eliksir, pyszne (domowej roboty) dyniowe bułeczki, które przygotowała dla nas Pani Monika. Szalonym ”dyniowym” tańcom nie było końca. Dyniowa Zumba, dla ”Tygrysków” mogłaby trwać cały dzień. Do obchodów Dnia Dyni włączyły się również Panie kucharki, które przygotowały w tym dniu dyniową zupę. ”Tygryski” przygotowały również dla swoich Rodziców niespodziankę, która w niedalekiej przyszłości trafi na ich ręce. Co to był za dzień 😉

 

Zostaw Komentarz