Wrzesień u ”Tygrysków”

Za nami wrzesień, pierwszy miesiąc nowego roku (przed)szkolnego. Wrzesień był miesiącem bardzo intensywnym i minął bardzo szybko. Tygryski przypieczętowały przedszkolne zasady oraz obiecały ich przestrzeganie. Podczas całego miesiąca dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach. Uczyliśmy się kodowania, eksperymentowaliśmy i rozwijaliśmy naszą wyobraźnię. Pierwszy raz wybraliśmy się do CEEiRJ , gdzie dzieci słuchały ciekawostek o dzikich kotach mieszkających w Polsce, miały okazję zwiedzić salę leśną i obejrzeć zwierzęta. Podczas zajęć o ekologii i recyklingu w ramach Akcji Sprzątanie Świata, dzieci wykazały się dużą wiedzą. Każdy chciał być EKO i mieszkać na planecie cyt. ”pachnącej porządkiem” Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie i zasadach ruchu drogowego. Wybraliśmy się na edukacyjny spacer, wykonaliśmy ”czapki policyjne” oraz staraliśmy się dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka uczestnicząc we wspólnych zabawach, tańcach i konkursach. Wybraliśmy się również na spacer, gdzie w ustronnym miejscu, każdy z nas wyszeptał swoje marzenia i ”puściliśmy” je w niebo, mając nadzieję, że się spełnią (były przepiękne, prosto z serca). Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom ”SUPER PRZEDSZKOLAKA”.