Pomysł na nudę w domu- Polskie Radio Dzieciom :)

with Brak komentarzy

 

https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom?fbclid=IwAR2HqerjFEdGf0CMsHdKByhXMF8aN3qHIUr3bUcEGxuPdMDGfqBHxrZ7wfU

 

Polskie Radio Dzieciom

Rano budzi, potem bawi i uczy, a wieczorem pomaga zasnąć przy dźwiękach bajek, legend i kołysanek. Polskie Radio Dzieciom nadaje zgodnie z rytmem przedszkolaka i ucznia

 • Już od 7.00 do 10.00 w audycji „Poranek” dziennikarze tej całodobowej stacji budzą dzieci lepiej niż budzik, kogut czy wiadro wody. Wspólnie z młodymi słuchaczami dzwoniącymi do studia, sprawdzają jak żyją mrówki, ile książek jest w bibliotece i który pociąg na świecie jest najdłuższy 
 • Od poniedziałku do piątku o 9.30 w kąciku „Warsztat małego artysty” dzieci dowiadują się jak przygotować makietę, z czego zrobić papierową rakietę i jak przy użyciu kolorowego papieru wykonać fale podobne do morskich
 • Od poniedziałku do piątku o 10.30 w audycji „Rytmika” , Martyna Sojka zasiada do fortepianu i w towarzystwie dzieci odbywa muzyczną lekcję pełną dźwięków. Zajęcia te mają charakter nie tylko muzyczny, ale także edukacyjny 
 • Miłośników rysunku i animacji powinna zainteresować audycja, w której „Stworek Potworek”nadając ze swojej artystycznej pracowni, podpowiada jak prostymi figurami geometrycznymi narysować ciekawe obiekty, pojazdy czy elementy przyrody. To propozycja na każdą środę o 11.45
 • Od poniedziałku do piątku o 15.30 słuchając audycji „Słowo do słowa” można wraz z Panią Literką gimnastykować buzię, nauczyć się poprawnego języka polskiego, a także trenować wymawianie trudnych głosek i łamańców językowych
 • Nie wychodząc z domu i słuchając Polskiego Radia Dzieciom o 16.30 można uczyć się języków obcych. W poniedziałki i środy języka angielskiego, we wtorki niemieckiego, w czwartki francuskiego, zaś w piątki języka włoskiego
 • Odkrycia, eksperymenty, badania i obserwacje prowadzone na antenie, stają się inspiracją dla młodych słuchaczy w każdy wtorek i czwartek o 16.45
 • We wtorki o 17.15 znani dzieciom Kulfon i żaba Monika wraz z policjantem, w audycji „Bezpieczny maluch”, opowiadają jak należy bezpiecznie zachowywać się w różnych miejscach publicznych
 • Odpowiedzi na trudne pytania tj. gdzie rośnie pieprz, gdzie zimują raki, czy da się przewrócić hełm na lewą stronę oraz co było pierwsze jajko czy kura, można znaleźć słuchając „Mini Eureki” w środy o 17.15 
 • Bajkowy świat i kołysanki do snu bez reklam – audycje przenoszą najmłodszych słuchaczy w niezwykły świat w towarzystwie prawdziwie bajkowych postaci m.in. Misia Michasia, Smoka Adasia, Królika Filipa, Lwa Leopolda Grzywy, Detektywa Maurycego Śladka, Kaczki Siłaczki i Kucharza Bulgota. Te propozycje usłyszeć można od poniedziałku do piątku od 11.00 do 12.00 i od 18.00 do 19.00 oraz w sobotę od 16.00 do 17.00 
 • A gdy po całym dniu pełnym wrażeń zaczyna się pora snu, Polskie Radio Dzieciom proponuje kołysanki, opowiadania i legendy. O 19.00 w „Wieczornych pogaduchach” przy dźwiękach spokojnej muzyki, opowiadane są niezwykłe historie i bajki

 

Zostaw Komentarz