Ala ma kota, a ”Jagódki” mają … ;)

W ostatnim czasie rozmawialiśmy o zwierzętach domowych. Uczyliśmy się, jak o nie dbać, opowiadaliśmy o swoich zwierzątkach domowych. Bawiliśmy się w parach – zgadywaliśmy, jakie zwierzę udaje druga osoba, rozmawialiśmy o zwierzętach i rozwiązywaliśmy zagadki z nimi związane, rozwijaliśmy wrażliwość słuchową w zabawach związanych z rozpoznawaniem głosów zwierząt i naśladowaniem ich. Rozmawialiśmy o tym, kiedy zwierzę musi iść do weterynarza i czym on się zajmuje. Wielką atrakcją była wizyta Pani Dominiki – mamy Weroniki i Szymona, która opowiedziała nam dużo ciekawych rzeczy o domowych pupilach. Zwierzaki, które przybyły do naszego przedszkola dostarczyły nam wiele radości, za co Pani Dominice serdecznie dziękujemy.
W przedszkolu posiadanie pieska czy kotka nie jest możliwe, ale rybka? Czemu nie
Kolejną niespodzianą było wyjście do sklepu zoologicznego i kupno rybki. W założenie hodowli rybki zaangażowana była cała grupa. Dzieci samodzielnie wsypywały żwirek akwarystyczny, dawały roślinki oraz uzupełniały kulę wodą. Na koniec wspólnie wpuściliśmy rybkę do kuli, która od razu jej się spodobała. Po przygotowaniu mieszkania dla nowego lokatora naszej grupy, rozpoczęła się burzliwa narada na temat imienia rybki, która zamieszkała w naszym przedszkolu. Po głosowaniu postanowiliśmy nazwać ją „Franka”. Gdy rybka już się oswoiła z nowym otoczeniem dzieci wsypały jej powitalny obiad.Mamy nadzieję, że „Franka” będzie się czuła wśród nas bardzo dobrze i razem z nami będzie uczyła się nowych rzeczy w przedszkolu.