W dniu 25.11.2019r. nasze przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, pląsy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach oraz częstowały się nawzajem miodem.

A jakie były początki pluszowego misia? W 1902 roku Theodore „Teddy” Roosevelt, ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, wybrał się na polowanie. Postrzelono na nim młodego niedźwiadka. Prezydent postanowił uwolnić zwierzę. Stało się to inspiracją dla amerykańskiego sklepikarza, który rozpoczął produkcję pluszowych misiów o imieniu Teddy.

I tak właśnie pluszowe misie przytulane są do dziś przez dzieci na całym świecie.