Dynia w roli głównej…- Dzień Dyni w grupie ”Jagódki”

31 października w grupie ”Jagódki” królował kolor pomarańczowy. W tym dniu królową była dynia. Dzieci miały okazję pogłębić wiadomości na temat wartości odżywczych dyni, sprawdzić co kryje się w wielkiej pomarańczowej kuli, a także dowiedziały się jakie potrawy można przygotować z tego „pomarańczowego” warzywa. My w tym roku postawiliśmy na placki dyniowe, które znikały z talerzyków w zaskakującym tempie. Podczas ”Balu u Dyni”, gdy z głośników wybrzmiewała wesoła muzyka dzieci prezentowały swoje umiejętności taneczne. W południe odbyło się rozstrzygnięcie grupowego konkursu ,,Dyniowe cudaki”. Odwiedziła nas Pani Dyrektor ze swoim przyjacielem ”Ptakiem Dziwakiem”, aby wręczyć nagrody dzieciom, które wraz z rodzicami przygotowały wspaniałe dyniowe prace. Dzień z dynią w roli głównej stworzył okazję do fantastycznej wspólnej zabawy.