Malowanie pianą i tęcza z cukierków- letnie zabawy ”Króliczków”

Na zajęciach po wysłuchaniu wiersza A. Frączek ,,Przepis na tęczę” postanowiliśmy stworzyć swoją własną . Do tego doświadczenia były nam potrzebne cukierki Skittles i woda oraz troszkę cierpliwości, którą dzieci ćwiczyły podczas wykonywania tego doświadczenia. Delikatnie wlaliśmy wodę na środek talerza, sprawdzając, czy znajduje się ona pod każdym cukierkiem. Czekaliśmy… po krótkiej chwili spod cukierków popłynęły kolorowe strużki, tworząc wyjątkowy obrazek- tęczę barw!
Kolejnego dnia korzystając z pogody udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, aby pobawić się kolorową pianą Do zabawy potrzebny był nam: duży biały papier, kilka kubeczków plastikowych, woda, płyn do mycia naczyń, słomki i barwniki. Dzieci dmuchając do kubeczków tworzyły olbrzymie ilości kolorowej mieniącej się w słońcu piany. . Wspólnymi siłami powstał piękny, wielobarwny obraz.