ZAGRODA EDUKACYJNA U GARNCARZA SZYSZKA

W dniu 07.05.2019r maluszki z grupy ”Króliczki” odbyły wspaniałą przygodę. Odwiedziliśmy ZAGRODĘ EDUKACYJNĄ U GARNCARZA SZYSZKA. Po przyjeździe na miejsce wzięliśmy udział w warsztatach garncarskich, podczas których dzieci miały możliwość wykonania własnych glinianych garnuszków. Następnie dzieci malowały farbami piękne kolorowe, gliniane kwiatki. Po warsztatach manualnych wybraliśmy się na spacer po zagrodzie, gdzie poznaliśmy zamieszkujące tam zwierzęta. Zbieraliśmy mleczyki, którymi później mogliśmy nakarmić króliczki. Oglądaliśmy, puszyste owieczki oraz kozę. Zajrzeliśmy do świnek, nakarmiliśmy je chlebem oraz spotkaliśmy kucyka, którego każdy mógł pogłaskać. Podczas wolnej chwili dzieci miały okazję pobawić się na placu zabaw. Po chwili wyruszyliśmy na przejażdżkę wozem konnym. Konik Baron zabrał nas do lasu, gdzie podziwialiśmy przyrodę i nasłuchiwaliśmy leśnych odgłosów. Po tylu wspaniałych atrakcjach poszliśmy do drewnianej chatki, gdzie ogrzaliśmy się ciepłą herbatką i zjedliśmy kiełbaski z ogniska. Po zjedzonym posiłku, pełni wrażeń powróciliśmy do przedszkola.
Była to bardzo miła przygoda! Dzięki uprzejmości gospodarzy spędziliśmy wspólnie wspaniałe chwile.