”Króliczki” i ich zielony ogródek

Gdy na dobre zawitała wiosna podczas realizacji tematu ,,Od nasionka do roślinki” maluszki założyły zielony ogródek. Wiosna to doskonała pora roku aby rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dowiedziały się czego rośliny potrzebują do wzrostu i jak je pielęgnować. Sadziliśmy rośliny cebulkowe na parapecie w sali oraz w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci mogły obejrzeć cebulki różnych kwiatów i opowiedzieć o różnicach między nimi (w zakresie wielkości i koloru). Kącik przyrody jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym. Dzięki niemu udaje się ukazać dzieciom walory estetyczne przyrody, rozwijać w nich umiejętności poznawcze, oraz kształtować opiekuńczą postawę wobec różnych roślin, co było głównym celem podczas realizacji jednego z tematów programu ,,Empatyczne przedszkolaki”.