Wizyta Pana Szymona- zapoznanie z zawodem kucharza

W piątek 11.01.2019r. na zakończenie tygodnia poświęconego poznawaniu zawodów mieliśmy przyjemność gościć w naszej grupie Pana Szymona Niemczyka , który wykonuje zawód kucharza. Podczas spotkania dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy kucharza. Przedszkolaki mogły z bliska zobaczyć jak wyglądają urządzenia niezbędne do wykonywania różnych posiłków. Miały również okazję obejrzeć narzędzia, które potrzebne są kucharzowi w kuchni. Każdy dostał w prezencie piękną czapeczkę ”Małego Kucharza”. Dzieci podczas przyrządzania świeżego soku miały okazję wrzucać owoce i warzywa do wyciskarki. Podczas degustacji potraw najbardziej wszystkim smakowało ciasto podane z kulką mango, bitą śmietaną i ozdobione kolorowym, jadalnym kwiatkiem. Dzieci z niecierpliwością czekały na kolejne przysmaki podawane przez Pana Szymona. Kulinarne spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem. Pan Szymon zaprosił nas do miejsca, gdzie na co dzień przyrządza rozmaite pyszności – Centrum Konferencyjne ZAMEK, a my z przyjemnością skorzystamy z zaproszenia. 🙂 Serdecznie dziękujemy za zapoznanie z zawodem kucharza i poświęcony nam czas.