Świąteczne przygotowania w grupie ”Króliczki”

Świąteczne przygotowania w grupie maluszków rozpoczęły się od ubrania grupowej choinki. Dzieci chętnie zawieszały ozdoby i każdy poczuł atmosferę zbliżających się Świąt. Rozmawialiśmy o porządkach, a także o ozdobach choinkowych i świątecznych zapachach. Dzieci uczyły się wykonywania czynności porządkowych: ćwiczyły trzymanie miotły, zamiatanie, odkurzanie. Utrwalaliśmy nazwy przedmiotów służących do sprzątania. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób dzieci mogą pomagać w domu w czasie świątecznych przygotowań. Ozdabialiśmy pomarańcze goździkami, robiliśmy ozdoby choinkowe z masy solnej, wspólnie piekliśmy i ozdabialiśmy pierniczki, było przy tym mnóstwo zabawy. Przygotowaliśmy zimową herbatkę z pomarańczy i goździków, wykonaliśmy gwiazdki z rosnącej masy i ozdabialiśmy je cukrem. Rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, uczyliśmy się składania życzeń, mówiliśmy o oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę. Wspólnie śpiewaliśmy poznane kolędy i świąteczne piosenki. Maluszki uczyły się układu tanecznego do piosenki ,,Jingle Bells”, który wykonały na Świątecznym Jarmarku. Zakończyliśmy również zbiórkę pluszaków przeprowadzoną w ramach programu ,,Empatyczne przedszkolaki” i wspólnie zapakowane paczki przekazaliśmy dla dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Rodzinie w Szczecinku. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do zbiórki ,,Podaruj misia”.