Misiowy tydzień w grupie ”Króliczki”

,,Zabawy z misiem” pod takim hasłem upłynął miniony tydzień w grupie ,,Króliczki”. Maluszki słuchały wiersza ,,Naprawiamy misia’’ i każdy chętnie odpowiadał w jaki sposób możemy naprawić ucho misia. Udało nam się je przyszyć, a maluszki zrozumiały, że o zabawki zawsze trzeba dbać. Dzieci wysłuchały bajki ,,Złotowłosa i trzy misie”, przeliczały i segregowały przedmioty wg przeznaczenia oraz karmiły swoje pluszaki. Chętnie brały udział w ’’misiowych tańcach” przy piosence ,,Pokochaj Pluszowego Misia” oraz w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Wspólnie ułożyliśmy misiowe puzzle w dużym formacie, a dzieci samodzielnie pomalowały je farbami. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy pracę plastyczną z wykorzystaniem kaszy gryczanej.
26.11(poniedziałek) uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły w tym dniu swoje ulubione misie, a nawet miały na sobie piękne misiowe stroje. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach, była muzyka, śpiewy i tańce. Nie zabrakło również misiowych konkursów. Jedną z atrakcji była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z misiem, który w tym dniu odwiedził nasze przedszkole.