Zwierzęta domowe grupa ”Króliczki”

Tematem minionego tygodnia w grupie ”Króliczki” były zwierzęta domowe. Dzieci dowiedziały się na czym polega opieka nad zwierzątkami, że w kontaktach z nimi trzeba zachować ostrożność i przestrzegać zasad higieny. W ciągu całego tygodnia maluszki opiekowały się ”Azorkiem”, karmiły go kosteczkami i pamiętały, aby codziennie miał świeżą wodę. Poznawaliśmy piosenki o zwierzętach oraz przypomnieliśmy sobie, jakie odgłosy wydają zwierzęta domowe. Dzieci chętnie opowiadały o swoich pupilach. Wspólnie wykonaliśmy ,,Kodeks przyjaciela zwierząt” w formie lapbook’a, w którym zamieściliśmy najważniejsze informacje. Na zajęciach dopasowywaliśmy zwierzęta do ich domków oraz określaliśmy jakie zachowania są właściwe, a jakie nie wobec zwierząt. Dzieci chętnie brały udział w zabawie tematycznej ,,U weterynarza”, każdy chciał leczyć nasze pluszaki. Na zajęciach plastycznych maluszki wykonały przy użyciu papierowych talerzyków piękne koty.