Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej „Co w trawie piszczy?”

W poniedziałek 24.10.2022 w szczecineckim kinie „Wolność” odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej „Co w trawie piszczy?”.
Konkurs zorganizowany został przez grupę nieformalną w składzie Weronika Wasylczyszyn, Agnieszka Matias i Agnieszka Czeszczewik jako zakończenie trwającego od maja projektu edukacyjnego „Owady i spółka z naszego podwórka”.
Projekt realizowany był w ramach projektu MIKRODOTACJE, LOKALNE PRZEDSIĘWZIĘCIA FIO W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM 2021-2023.
Na scenie zobaczyć można było przedszkolaki z różnych szczecineckich placówek, które wykonały utwory o tematyce ekologicznej. Nie brakowało barwnych strojów odpowiadających tematyce konkursu, a wszystkie dzieciaki poradziły sobie śpiewająco 🎤🎤🎤💃🕺
Na scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkoli:
🎤Przedszkole Niepubliczne „MIŚ” i „Miś” – KRONO
🎤Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Zaczarowany Ogród
🎤Przedszkole Smerf za utwór „Bąki z łąki”
🎤Przedszkole Publiczne im. Kornela Makuszyńskiego
Gościnnie wystąpiły dzieci z grupy Wiewiórki i Cytrynki z Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego 🎤🎤🙂
Jury w składzie 🎤♥️:
🎤 Marika Janowska – Samorządowa Agencja Promocji i Kultury
Na koniec wszytskie dzieci obejrzały bajkę 🍿🎞️🎥🎬
„Projekt współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”
„sfinansowano ze środków @narodowyinstytutwolnosci ze środków #NOWEFIO, @KomitetPozytku”