,,Nie dokarmiaj SMOGA!”

♻️💨🌎🌳🦉
W ostatnim czasie dzieci z grupy ”Sówki” brały udział w zajęciach mających na celu zapoznanie ze zjawiskiem smogu . Celem naszych zajęć było kształtowanie postaw i umiejętności aktywnego działania poprzez rozbudzanie świadomości problemu smogu i zanieczyszczenia powietrza.
Dzieci oglądały prezentację multimedialną o niszczycielskim wpływie smogu na zdrowie i życie ludzi, roślin i zwierząt. a także bajkę animowaną, dzięki której same mogły podjąć decyzję w jakim środowisku wolą żyć. W tej sprawie wszyscy byli zgodni – CHCEMY ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM!
Dzieci nauczyły się wiersza, który został napisany na potrzeby naszych zajęć i przedstawiły go w formie krótkiego montażu.
Powstała spontanicznie w czasie zajęć bajka o ,,Chmurce i smogu’’, która miała na celu budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym i przyrodniczym, szczególnie przypadła dzieciom do gustu. 😃
Najcenniejszą częścią tych rozważań był jednak happening uliczny, podczas którego dzieci w centrum naszego miasta zaśpiewały piosenkę o tematyce ekologicznej oraz rozdawały ulotki ANTYSMOGOWE mieszkańcom naszego miasta.
Nawiązując do tematu ogłoszony został konkurs ekologiczny pod hasłem ,,LASY SADZIMY ZE SMOGIEM WALCZYMY’’, a pierwsze prace pojawiły się już w naszym przedszkolu.
Wszystkie nasze poczynania utrwalone zostały na filmiku, który wziął udział w Konkursie Filmowym ”Nie dokarmiaj SMOGA” organizowanym przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie i dostał się do finału . 👏😊
Niech naszym wspólnym, celowym działaniem będzie troska o planetę, na której obecnie żyjemy i na której będą żyły kolejne pokolenia. 🌎💚