”EKO- Przedszkolaki” – projekt ekologiczny

😊🌳🌱🌼🌞🌎🍎🍐🥕🍆💚♻️
Dzieci z grupy ”Sówki” w ramach realizowanego w grupie, własnego projektu edukacyjnego ”EKO- przedszkolaki”, nawiązały we wrześniu kontakt z innymi przedszkolami w celu współpracy na rzecz ochrony środowiska.
W każdym miesiącu czekały na nas inne atrakcje 😊
✔️Swoje działania zaczęliśmy od napisania i wysłania listów do innych przedszkoli , podtrzymując przy tym tradycję związaną z pisaniem listów.
✔️W ramach realizacji projektu wybraliśmy jedną z piosenek o tematyce ekologicznej- ,,Ziemia, wyspa zielona”, która stała się naszym ”EKOLOGICZNYM HYMNEM” i towarzyszyła nam nie tylko w czasie realizacji ww. projektu.
✔️Kolejnym zadaniem, wynikającym z regulaminu projektu był udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA, oraz udział w zajęciach na temat niekorzystnych zmian w środowisku, powstałych na skutek działalności człowieka. Dzieci zapoznały się z pojęciami takimi jak; segregacja, recykling, utylizacja. Kształtowano u dzieci postawę współodpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego. Podczas ewaluacji przeprowadzonych zajęć dzieci wykazały się dużą świadomością dotyczącą znaczenia wpływu codziennych czynności na stan środowiska.
✔️Wykazując się zdobytą wiedzą, dzieci wraz z nauczycielkami biorącymi udział w projekcie wykonały gazetki dotyczące zasad życia w zgodzie z przyrodą.
✔️Podczas realizacji projektu, powstały kąciki recyklingu, był to jeden ze sposobów zmniejszenia ilości odpadów i ochrony zasobów naturalnych. Zebrane materiały na bieżąco trafiały na akcje charytatywne lub ekologiczne.
✔️Dbając o nasze zdrowie, ale nadal pozostając w tematyce ekologicznej braliśmy udział w zajęciach na temat wpływu żywności na nasze zdrowie. Omawialiśmy wszystkie szczeble piramidy żywieniowej i zapoznawaliśmy się z grupami produktów, niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzieci poznawały produkty ekologiczne oraz symbol, jakim są one oznaczane.
✔️Propagując zdrowy tryb życia, stworzyliśmy w sali ,,Spiżarnie Ekologiczną”, a produkty, które się w niej znalazły pochodziły z naszych ogródków, lub sklepu ekologicznego.
Październikowe zadania zakończyliśmy ekologiczną ucztą, wykorzystując produkty z naszej spiżarni.
✔️W ramach projektu zrealizowany został konkurs o tematyce ekologicznej,, Jestem po stronie NATURY”, dla dzieci i nauczycieli biorących udział w projekcie. Nagrody i dyplomy dla uczestników konkursu zostały wysłane pocztą.
✔️Na zakończenie naszych ekologicznych działań, każde przedszkole biorące udział w projekcie otrzymało ekologiczny upominek oraz certyfikat potwierdzający udział w projekcie.
Serdecznie dziękujemy za współpracę wszystkim Dzieciom i Paniom biorącym udział w projekcie🥰;
💚 Przedszkole nr 9 im. Bursztynek w Koszalinie – grupa ”Tulipany”
💚Akademia Malucha- Niepubliczne Przedszkole i Żłobek w Koszalinie – grupa ”Sówki”
💚Przedszkole Niepubliczne ”Promyczek” w Darłowie- grupa ”Wesołe Lemury”